NOVICE
16. Marec 2016
Člani tik pod vrhom, borbeni kadeti premagali Mariborčane

V preteklem podaljšanem vikendu so bile odigrane tri tekme naših selekcij. V soboto zjutraj so najprej kadeti premagali RK Maribor Branik v gosteh in tako naredili odličen uvod v sobotni derbi 2. DRL med RK Ajdovščina in RD Rudar. Zvečer so se naši člani z veliko skupino navijačev dolgo upirali Ajdovcem, ki so bili v zaključku za odtenek natančnejši in tako slavili pomembno zmago. V torek se je naša najmlajša tekmovalna selekcija MDB pomerila z vrstniki iz Velenja in zabeležila prvi poraz v polfinalni skupini D.

KADETI

Kadeti so v soboto, 12.03.2016, odigrali tekmo 8. kroga polfinalne skupine B v Mariboru in zabeležili tretjo zmago v tej skupini. Tekma je bila vseskozi zelo izenačena in napeta, kar se kaže tudi v gibanju samega rezultata. Nervoza pa je naredila svoje povsem v zaključku srečanje, kjer je prišlo tudi do grobega prekrška nad Urhom Novakom ter izključitvijo igralca in opominom trenerja pri Mariborčanih. Pri naših se je z dobrimi obrambami predvsem v prvem polčasu izkazal Žibert, strelsko najučinkovitejši je bil Hočevar, ki je zadel dvanajstkrat. Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši Strašek, ki je zadel sedemkrat. V naslednjem kolu kadeti gostujejo v Novem mestu pri še neporaženi RK Krka.

POROČILO S TEKME

RK Maribor Branik - RD Rudar 28:30 (14:15)

Maribor, 12.03.2016 ob 1000, TŠC Maribor (70 gledalcev); sodnika Zorli in Ramšak

RK Maribor Branik: Jaušovec, Rajšp 1, Kaučič, Fortner 2, Planinšek 3, Vujinič Kukovec, Kovačič 1, Čepe, Šerbinek, Križanec, Vidovič, Budja 6, Hedl 2, Strašek 7, Pernek 6 (1); trener: Alojz Blažič

RD Rudar: Naglav, Šivavec, Lukaček, Jager, Bizjak, Novak 5, Hočevar 12 (5), Kavčič 4, Žibert, Starc 1, Kamnikar, Bučar 7, Deković 1; trener: Jaka Keše

Sedemmetrovke: RK Maribor Branik 1 (1); RD Rudar 5 (5)

Izključitve: RK Maribor Branik 10 min; RD Rudar 2 min

ČLANI

V soboto, 12.03.2016, so člani odigrali derbi prvenstva 2.DRL v Ajdovščini. Na vroče gostovanje so se odpravili s posebnim avtobusom navijačev, tako da podpore s tribun ni manjkalo. Obetal se je vroč derbi in ta se je tudi zgodil. Tekma polna preobratov, izenačenosti, spornih sodniških odločitev, izključitev, zgrešenih sedemmetrovk, izbruhov navijačev, izpadov igralcev, sodniškega žaljenja.....torej derbi v pravem pomenu besede. Tekma je odločala o trenutnem prvem mestu in tokrat so bili srečnejši Ajdovci, a prvenstvo prinaša še pet krogov, obe ekipi še enkrat počivata, tako da je pot na vrh še povsem odprta. Nenazadnje omenjeni ekipi loči le točka.

Tekmo so bolje odprli Ajdovci in povedli z 2:0, a so se naši zbrali, jih ulovili in tudi povedli. V prvih desetih minutah so Ajdovci izvajali že štiri sedemmetrovke, a jim je le enkrat uspelo žogo spraviti za hrbet fantastičnega Raduloviča. Do konca prvega polčasa je tekma potekala izenačeno in tak je bil tudi rezultat polčasa 13:13. V nadaljevanju srečanja so domači stopili na plin in z delnim rezultatom 6:1 povedli s petimi zadetki razlike. To razliko so ohranjali precej časa, a se je našim le uspelo zbrati in v 58. minuti znižati na zadetek zaostanka (25:24). V zaključnih minutah je zmanjkalo zbranosti in koncentracije, kar je omogočilo Ajdovcem zmago s tremi zadetki prednosti (27:24). Po pisku sirene so si Ajdovci (rokometaši) dovolili zelo nešportno potezo z žaljenjem naših navijačev s parketa. Srečanje se je torej končalo v zelo napetem vzdušju, a večjih izgredov in nesoglasji kljub temu ni bilo. Pri naših je bil strelsko najučinkovitejši Jabučanin s sedmimi zadetki, odlično tekmo je odigral Gjerek, nad katerim je bilo dosojenih veliko prekrškov za najstrožjo kazen. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Koren Matic (8), ki je prav ta večer s svojim bratom dvojčkom Janezom praznoval rojstni dan.

Kot že rečeno je tekma odločala o trenutnem vrhu lestvice, a so do konca prvenstva še štiri srečanja za obe ekipi. Prva preizkušnja čaka naše člane že v soboto, 19.03.2016, ko v domačo dvorano prihaja ekipa Metlike, ki iz tekme v tekmo igra bolje. RK Metlika trenutno zaseda 5. mesto lestvice s štirimi točkami zaostanka za tretje uvrščenimi Cerkljami. Omeniti velja, da je Metlika zmagala na zadnjih štirih srečanjih in je v naletu. Smo jih pa v jesenskem delu pri njih premagali z rezultatom 22:25. Torej se zopet obeta zanimiva in napeta tekma.

RK Ajdovščina - RD Rudar 27:24 (13:13)

Ajdovščina, 12.03.2016 ob 2000, ŠC Police (250 geldalcev); sodnika Majer in Lesar

RK Ajdovščina: Krt, Pregelj 1, Kuret, Velikonja 3, Koren J. 3, Svetik 3 (2), Bajc 6, Cotič, Marc, Hrovatin, Pelicon 2, Koren M. 8 (2), Masilo, Bizjak, Bratina 1, Rustja; trener: Dejan Kovšca

RD Rudar: Škrabar, Ravkič 3 (3), Bučar, Novak R., Jabučanin 7 (1), Kozinc 3, Frece, Hočevar, Radulovič, Polanec 4 (2), Cestnik M., Habjan, Gjerek 4, Žagar, Novak U. 3, Kuhar; trener: Gregor Pesko

Sedemmetrovke: RK Ajdovščina 4 (8); RD Rudar 6 (10)

Izključitve: RK Ajdovščina 18 min; RD Rudar 10 min

Posnetek tekme

MDB

Ekipa MDB je v torek, 15.03.2016, v domači dvorani začela s tekmovanjem v polfinalni skupini D. V goste so prišli rokometaši RK Gorenje Velenje in nadigrali naše fante z rezultatom 12:26 (7:13). Pri naših najbolj razpoložen Stanič, ki je zadel petkrat, pri gostih pa Cesar, ki je zadel šestkrat. V nalednjem kolu naši fantje odhajajo na gostovanje k RK Slovenj Gradec 2011.

RD Rudar - RK Gorenje Velenje 12:26 (7:13)

Trbovlje, 15.03.2016 ob 1630, Dvorana Polaj (70 gledalcev); sodnik Pajič

RD Rudar: Kaluder, Doma, Omahen 1, Pleša, Stanič 5, Škrgič, Rizvić, Oražem 2, Zorec 1, Barovič 1, Kobinović, Kogovšek, Milinović 1, Drugovič, Jager 1; trener: Uroš Drobnič

RK Gorenje Velenje: Širovnik, Plešnik, Cesar 6 (1), Potočnik 4 (1), Juršič 5 (1), Blažinčič, Stropnik, Smajilović 1 (1), Nunić, Aristovnik, Sopotnik, Horvat 4, Antlej 2, Miklavžina, Guček 1, Puklič 2; trener: Saša Mijatovič

Sedemmetrovke: RD Rudar 0 (0); RK Gorenje Velenje 4 (4)

Izključitve: RD Rudar 2 min; RK Gorenje Velenje 0 min